Місцезнаходження:   ГоловнаТавріяКарасубазар

Карасубазар

КарасубазарПочатки цього міста на річці Кара-Су (Чорна Ріка) датуються ХІІІ століттям. За часів Кримського ханства Карасубазар був визначним осередком торгівлі, про що свідчить і назва міста, яка перекладається з татарської мови як "базар на Чорній річці". На карті Боплана його зазначено як одне з найбільших міст Кримського півострова.

З 1783 року у Карасубазарі містилося правління щойно утвореної Таврійської області, але вже наступного року цю установу, як уже згадувалося, було переведено до Сімферополя. Місто було понижено до заштатного статусу. Про створення герба для Карасубазара Герольдія не висувала питання аж до 1871 року, коли Б.Кене разом з ескізами відзнак інших заштатних міст Таврії склав проект герба і для Карасубазара: "На золотому щиті покладено зелений пояс, обтяжений трьома срібними півмісяцями й супроводжуваний угорі та внизу двома чорними кримчацькими шапками. У вільному куті щита герб Таврійської губернії".

Півмісяці у карасубазарському гербі, як і в розробленому водночас із ним гербі Бахчисараю, виступали як традиційні емблеми мусульманства; зображення кримчацьких шапок як поширеного на кримських торгах краму символізувало торгове минуле міста. Щит герба було увінчано червоною кам'яною тризубчастою короною - постійним атрибутом тогочасної геральдики заштатних міст.

Copyright © 2011 Герби міст України