Місцезнаходження:   ГоловнаТавріяФеодосія

Феодосія

ФеодосіяГрецький поліс під такою назвою виник у Криму у VI столітті до Христа. За часів раннього середньовіччя місто належало до Візантії (деякі літописи відзначають, що київський князь Володимир Великий під час походу на Херсонес зайняв також Феодосію). У XIII-XIV століттях володарями міста були генуезькі колоністи. За доби Кримського ханства місто, що отримало назву Кафа, було значним торговельним осередком цієї держави, в тому числі й місцем торгівлі невільниками, що було причиною не одного збройного походу на Кафу запорозького козацтва. З кінця XVIII століття Феодосія стала повітовим містом Таврійської області.

Найдавнішим геральдичним символом в історії міста є віднайдене істориками малорозбірливе зображення перекинутого знаку типу "двозуба" та півмісяця, датоване добою середньовіччя. Жодних докладних відомостей про цю емблему дослідникам поки що розшукати не вдалося.

1811 року для Феодосії було узаконено урядом Російської імперії герб, основу якого становила антична міфологічна символіка: "На щиті, що має блакитне тло, навхрест покладені Нептунів тризубець та Меркуріїв жезл; у голові щита хлібний сніп, а в підніжжі золоте руно".

Античні емблеми моря, торгівлі та багатства характеризували місто як визначний торговий порт, а також нагадували про початий Феодосії як давньогрецького полісу.

У гербі Феодосійського повіту, затвердженому у 1844 році, алегорію торгового порту утворювали дещо конкретизованіші фігури: "На блакитному тлі вгорі чорний російський орел, унизу - червона генуезька вежа зі срібним корабельним носом, на пам'ять про давнє перебування там генуезців та давньої значної торгівлі Феодосійського порту".

На відміну від попередньої відзнаки, новий герб яскравіше відбивав у своїй символіці генуезький період історії міста, але водночас містив і ряд порушень геральдичних приписів, зокрема заборони вживання емалевих фігур на емалевому тлі. До того ж, певну ідеологізованість додавало до герба й зображення двоголового орла. З огляду на ці застереження Р.Климкевич вважав саме відзнаку 1811 року "властивим" гербом Феодосії.

Copyright © 2011 Герби міст України