Місцезнаходження:   ГоловнаТавріяЄвпаторія

Євпаторія

ЄвпаторіяУ XV столітті на місці колишньої давньогрецької колонії Керкінітіда на Тарханкутському півострові виникло татарське поселення Гезлев. Після утворення Таврійської області місто було розбудовано і названо Євпаторією.

1844 року для Євпаторійського повіту імператорський уряд затвердив герб із такими символами: "У правій половині щита, на зеленому тлі, золота бараняча голова на знак вигоди Тарханського Куту до викохування сірих овець; ліворуч на червоному тлі чорний змій, що обвився навколо срібного жезла й п'є з чорної чаші, - емблема медицини, що означає Сакські болота, цілющість яких не підлягає сумніву".

Символ, вміщений у правій частині щита, - зображення жезла, навколо якого обвилася змія з головою, нахиленою до чаші, - був запозичений авторами проекту з античної міфологічної емблематики, де він мав назву "жезла Ескулапа". До цього зображення входили всі атрибути, які згідно з греко-римським мистецьким каноном супроводжували малюнки та скульптури бога лікарів Ескулапа (Асклепія). В описі цієї геральдичної фігури автори проекту герба припустилися помилки: за традиційними трактуваннями цієї емблеми, змія на жезлі Ескулапа не "п'є з чаші", а наповнює її отрутою.

Як зазначено в описі герба, зображений на ньому Ескулапів жезл нагадував про цілющу дію болот Сакського курорту, який у XIX столітті перебував у межах Євпаторійського повіту. Крім того, антична міфологічна символіка відбивала той факт, що місто виникло на місці давньогрецької колонії-полісу.

Copyright © 2011 Герби міст України