Місцезнаходження:   ГоловнаТавріяБалаклава

Балаклава

БалаклаваЗаштатне місто-фортеця Ялтинського повіту, яке нині є частиною Севастополя, було засноване у XIV столітті як генуезька торгова колонія. У XVI-XVIII століттях Балаклава була одним з визначних міст Кримського ханства. Після приєднання Криму до Російської імперії найпомітнішою віхою історії міста була Кримська війна 1853-1856 років (Балаклавська фортеця відігравала значну стратегічну роль під час оборони Севастополя).

У 1849 році було розроблено один з проектів герба заштатного міста, але його було відхилено. Герольдія повернулася до розгляду цього питання лише на початку сімдесятих років XIX століття, після реформи геральдичних настанов та правил, проведеної Б.Кене. Складений Кене ескіз нової балаклавської відзнаки отримав затвердження 1871 року: "На червоному щиті золотий зубчастий пояс. Над ним - срібний Георгіївський хрест, під ним - срібна Генуезька брама. У вільному куті щита герб Таврійської губернії".

Зубчастий пояс, як і зубчасті голова або підніжжя щита, виступав у традиційній геральдиці як символ фортеці, укріплення. Інші емблеми особливого пояснення не потребують: малюнок генуезької брами з трьома фортечними зубцями символізує балаклавську Генуезьку колонію XIV століття Чембало, Георгіївський хрест - стилізоване зображення найвищої військової нагороди Російської імперії - події в місті під час оборони Севастополя 1854-1855 років. До герба міста було додано також червону тризубчасту кам'яну корону над щитом - символ заштатного міста.

Copyright © 2011 Герби міст України