Місцезнаходження:   ГоловнаТавріяБахчисарай

Бахчисарай

БахчисарайПерша згадка про місто, яка дійшла до наших днів, датована 1502 роком. Протягом XVI століття місто швидко зростало і невдовзі стало столицею Кримського ханства й одним з найбільших міст цієї держави. Навіть у перші роки після приєднання Криму до Російської імперії Бахчисарай значно перевищував за кількістю населення численні інші міста краю, в тому числі й обласний центр Таврії Сімферополь, незважаючи на свій тепер уже заштатний статус.

До другої половини XIX століття Бахчисарай залишався поза увагою Герольдії. Лише у 70-х роках герольдмейстер Б.Кене, переглядаючи існуючі міські герб Таврії, зауважив, що значне число заштатних міст губернії ще не встигло отримати від імператорського уряду гербові відзнаки. До цього ряду міст належав і Бахчисарай - колишня столиця Кримського ханства. Саме цей факт і став основою складеного Кене проекту герба, схваленого Сенатом у 1871 році: "На зеленому тлі поставлений срібний мінарет із чорними вікнами, супроводжуваний з боків двома золотими хрестами, а вгорі золотим півмісяцем та двома срібними монетами. У вільному куті щита герб Таврійської губернії".

Герб був яскравою алегорією минулого Бахчисараю. Півмісяць та мінарет символізували місто як давню столицю мусульманської держави; два хрести нагадували про те, що серед мешканців Кримського ханства і його столиці зокрема завжди було велике число християн (українців, болгар, вірмен, греків); срібні монети та зелений колір щита виступали як традиційні геральдичні емблеми багатства та достатку у місті (крім того, зелена барва здавна була неодмінним атрибутом релігійної символіки мусульманства). Над щитом герб Бахчисараю мав прикрасу у вигляді червоної кам'яної корони з трьома зубцями.

Copyright © 2011 Герби міст України