Місцезнаходження:   ГоловнаСлобожанщинаЗолочів

Золочів

ЗолочівІсторична доля Золочева була спільною з багатьма іншими повітовими містами Слобожанщини. Місто виникло 1677 року як слобідка, пізніше зросло до містечка, а 1780 року було визначене як повітове місто, хоча згодом, у XIX столітті, знову втратило повітовий статус і залишилося заштатним містом Богодухівського повіту.

Первісний проект золочівського герба, виготовлений у "промовистому" дусі, мав на щиті зображення золотого кільця, що лежить на залізній дошці. До проекту було додано таке пояснення його емблем: "Назву свою одержало се місто від майстра, який, оселившись тут, усякі речі з золота виробляв. Проїжджі се місце називали через те Золочевом".

Проект, як і в інших подібних випадках, затверджено не було, і у 1781 році герольдмейстер Волков виконав новий варіант золочівського герба, знову навіяний темою місцевого садівництва: "У верхній частині щита герб Харківський. У нижній - дві груші на зеленому тлі, на знак великої родючості їх у сьому місці".

Слід, однак, підкреслити, що у Золочівському повіті наприкінці XVIII століття садівництво було менш розвинутим, ніж у Богодухівському та Валківському повітах, і зображення груш на гербі міста, очевидно, символізувало дрібні слобідські садки в околицях Золочева.

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України