Місцезнаходження:   ГоловнаСлобожанщинаЗміїв

Зміїв

ЗміївПерші звістки про це невелике місто, які збереглися до нашого часу, датуються 1604 роком. У середині XVII століття Зміїв вважався військовою слободою Балаклійської сотні Ізюмського полку. На той час Зміївська слобода, судячи з усього, ще не мала своєї власної символіки, і тому найдавнішою геральдичною відзнакою, пов'язаною з її історією, слід вважати зображення на балаклійському сотенному прапорі другої половини XVII століття: на білому полотнищі з золотим підніжжям - червоний, увінчаний золотою короною хрест, посередині якого - образ Нерукотворного Спаса.

У середині та другій половині XVIII століття Зміїв, як і раніше, вважався військовою слободою Балаклійського комісарства, а дещо пізніше - Чугуївського повіту. Топографічний опис 1788 року згадував Зміїв у числі "слобід, що можуть за значністю своєї забудови, ярмарків та торгів до багатьох міст дорівнятися".

На початку XIX століття місту, яке поступово виросло з колишньої слободи, було надано повітовий статус і "промовистий" герб, затверджений 3 лютого 1803 року: "Щит має червоне тло, на якому зображений золотий змій, що звивається догори, з міською на голові його короною".

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України