Місцезнаходження:   ГоловнаСлобожанщинаВалки

Валки

ВалкиМісто Валки було засноване слобідськими козаками над річкою Мжею у 1694 році як сотенне містечко Харківського полку. 1765 року сотенне козацьке правління у місті було скасовано й замінено комісарським, а 1780 року Валки стали центром повіту Харківського намісництва.

Створений герольдмейстером Волковим у 1781 році міський герб Валок був алегорією поширеного у повіті садівництва: "У верхній частині щита герб Харківський. У нижній - три сливи на блакитному тлі, на знак великої родючості сього плоду".

Про доречність вміщення цього символу у валківському гербі також свідчать описи Харківського намісництва кінця XVIII століття. Так, "Атлас Харківського намісництва 1787 року" зазначав, що мешканці Валок і Валківського повіту "найбільше вправляються у плеканні яблуневих та грушевих садів", а "Топографічний опис Харківського намісництва з історичною передмовою" 1788 року підкреслював ще промовистіше: "Своїми садами сей повіт переважає всі інші". У цьому ж описі наголошувалося на тому, що герб Валок 1781 року був символом постійних рясних врожаїв не лише сливи, а й "садового плоду" взагалі.

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України