Місцезнаходження:   ГоловнаСлобожанщинаСтаробільськ

Старобільськ

СтаробільськСтаробільськ має досить молодий вік: його заснування датується лише 1797 роком. Протягом першого десятиліття XIX століття місто належало до Воронезької губернії (що, зокрема, відбилося у його гербі), пізніше опинилося у складі Харківської губернії як центр одного з повітів.

Герб Старобільська було затверджено 12 березня 1804 року за проектом, виготовленим тоді у Герольдії: "У верхній частині щита герб Воронезький. У нижній, на золотому тлі, чорний кінь, що біжить праворуч".

Малюнок коня, очевидно, виступав у гербі як алегорія степової природи околиць міста, подібно до зображень тварин у гербах інших міст тогочасної Вороніжчини, зокрема розглянутого нами вище герба Куп'янська. Крім того, кінь як символ волі й спритності міг нагадувати про те, що за доби Київської держави територія Старобільського повіту була частиною Половецької землі.

У 1885 році, згідно з новими правилами, розробленими Б.Кене, застарілий малюнок герба Воронезької губернії у верхній половині щита було замінено на герб Харківської губернії у його вільному куті, однак цей "виправлений" проект до Повного зібрання законів Російської імперії занесено не було.

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України