Місцезнаходження:   ГоловнаСлобожанщинаСлов'янськ

Слов'янськ

Слов'янськМісто, засноване у 1645 році під назвою Тор, протягом XVII-XVIII століть стало одним з найрозвинутіших центрів солевидобування Східної України. Крім того, Торська фортеця мала на той час важливе стратегічне значення для українського козацтва; незадовго до ліквідації Запорозької Січі місто стало одним з "ретраншементів" новоутвореної Барвіностінківської паланки.

У другій половині XVIII століття Торська фортеця дістала урядову назву Слов'янськ, а у 1784 році її було проголошено повітовим містом Катеринославського намісництва. Однак уже у 1797 році, під час зміни адміністративного поділу українських земель, Слов'янськ було позбавлено повітового статусу й зараховано як заштатне місто до Ізюмського повіту Слобідської, невдовзі перейменованої на Харківську, губернії.

До 1856 року Герольдія у своїй діяльності не зачіпала питання про затвердження для Слов'янська герба. Вперше на необхідності прийняття цього акту наголосив лише герольдмейстер Б.Кене. Переглянувши у 1867 році існуючі міські герби Харківщини й дізнавшись про те, що заштатне місто Слов'янськ досі не одержало від уряду герба, Кене створив такий його проект: "На чорному тлі щита золотий слов'янський хрест, супроводжуваний з боків двома срібними ромбами. У вільному куті щита герб Харківської губернії".

"Слов'янський" (відомий також у геральдиці як "православний трилистковий") хрест виступав у даному гербі як "промовиста" емблема. Два срібні ромби, очевидно, як і у згадуваному вже тогочасному проекті герба Бахмута, були стилізованими зображеннями "соляних каменів", тобто репрезентували Слов'янськ як визначний осередок видобування солі. Крім того, герб мав навколо щита прикрасу у вигляді червоної кам'яної тризубчастої корони та двох навхрест покладених золотих молотів, з'єднаних Олександрівською стрічкою. Створений Кене проект герба Слов'янська було ухвалено Сенатом, але до Повного зібрання законів Російської імперії він не увійшов.

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України