Місцезнаходження:   ГоловнаСлобожанщинаНедригайлів

Недригайлів

НедригайлівСотенне містечко, засноване після 1653 року над річкою Сулою, також мало наприкінці XVII століття свою особливу символіку. Датований цією добою опис прапора Недригайлівської сотні так відтворював зображення на ньому: на синьому полотнищі - золотий лицарський хрест, супроводжуваний з боків двома золотими півмісяцями, а вгорі - десятьма золотими зірками. Подібні символи були, як відомо, типовими для українського козацького прапорництва.

Після перетворення у 1780 році Недригайлова на повітове місто Харківщини для нього, як і для інших повітових центрів намісництва, було розроблено проект "промовистого" герба, навіяний, як і у випадку з гербом Миропілля, легендою про виникнення містечка: "За часів татарських нападів один з тамтешніх мешканців, що був сміливіший за інших, стримував тих, що тікали від нападів, говорячи їм: я не дрижу. Його прозвали Недригайлом, а від нього й місто Недригайловом". Саме тому до первісного проекту герба увійшла постать воїна зі списом.

Однак герольдмейстер Волков відкинув цей проект, знову зробивши акцент на тому, що "тамтешні мешканці мають сади великі, плоди з яких вони продають понад власні потреби до інших міст". Тому опрацьована Волковим нова недригайлівська відзнака, узаконена 1781 року, мала таку символіку: "У верхній частині щита герб Харківський. У нижній - вісім чорних слив на золотому тлі, на знак великої родючості їх у сьому повіті". У XIX столітті Недригайлів було позбавлено повітового статусу й перетворено на заштатне місто Лебединського повіту.

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України