Місцезнаходження:   ГоловнаСлобожанщинаМиропілля

Миропілля

МиропілляВважається, що це невелике сотенне місто Сумського полку над річкою Пслом було засноване у 1650-х роках вихідцями з містечка Мирополя на Житомирщині. Протягом другої половини XVII - початку XVIII століття Миропілля було центром двох козацьких сотень - Першої Миропільської та Другої Миропільської. Зберігся опис прапора Другої Миропільської сотні кінця XVII століття, на якому малювався образ одного з найбільш шанованих українським козацтвом святих - Архистратига Михаїла.

У 1780 році, після ліквідації давнього адміністративного устрою Слобожанщини, Миропілля було проголошено повітовим містом Харківського намісництва. Перший проект його герба, виконаний у Герольдії, був навіяний однією з легенд про заснування містечка: "Двоє міщан, які жили поруч і мали між собою свари, виїхавши в поле, помирилися; через те се місце було названо Миропіллям". Відповідно на гербі повинні були малюватися двоє сусідів, що стоять посеред зораного поля й тримаються за руки.

Дещо цікавішим був остаточний варіант миропільського герба, затверджений у 1781 році за ескізом герольдмейстера Волкова. Він також був "промовистим", але мав цілком іншу символіку: "У верхній частині щита герб Харківський. У нижній - частина засіяного житом поля й навхрест покладені дві маслинові гілки на срібному тлі, на знак імені сього міста".

"Промовистість" символіки герба полягала в тому, що зображення маслинових гілок у гербі, за задумом автора проекту, повинне було асоціюватися з поширеним у православному церковному побуті грецьким словом "миро", тобто - "єлей, олія". Сполучення слів "миро" та "поле" (малюнок засіяного житом поля) вкупі утворювало назву міста. Узагалі герб Миропілля 1781 року є чи не найоригінальнішим прикладом "промовистої" відзнаки у старовинній українській міській геральдиці.

У XIX столітті місто було переведено до складу Курської губернії й понижено до заштатного статусу. Нині Миропілля є невеликим селом у Сумській області.

Copyright © 2011 Герби міст України