Місцезнаходження:   ГоловнаСлобожанщинаЛебедин

Лебедин

ЛебединПро початий цього колишнього сотенного містечка Сумського полку описи Харківщини кінця XVIII століття подають досить скупі відомості: "Збудоване після 1653 року, а якими достеменно людьми на початку було заселене, невідомо".

Герб Лебедина являв собою приклад яскравої й лаконічної "промовистої" міської відзнаки. Навіть первісний варіант його проекту, складений у Герольдії, відразу дістав схвалення. На ньому містилося зображення лебедя з розпластаними крильми, до якого автори ескізу додали таке пояснення: "Оскільки й донині тут є ще озеро, на якому бува доволі лебедів, на знак сього містечко названо Лебедином".

Остаточний варіант лебединського герба, опрацьований герольдмейстером Волковим і затверджений 21 вересня 1781 року, було описано в імператорському указі так: "У верхній частині щита герб Харківський. У нижній - лебідь на золотому тлі, що означає собою ім'я сього міста".

У другій половині XIX століття, під час перегляду міської геральдики Російської імперії герольдмейстером Б.Кене, герб Лебедина зберіг свою попередню символіку з тією лише відмінністю, що земельний герб Харківщини згідно з новою настановою малювався не у верхній половині, а у вільному куті його щита.

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України