Місцезнаходження:   ГоловнаСлобожанщинаКраснокутськ

Краснокутськ

КраснокутськМістечко, відоме з середини XVII століття, було до 1765 року одним з сотенних центрів Охтирського полку. "З 1765 року було у місті комісарське правління, яке існувало до 1780 року, до запровадження у ньому за височайшим велінням її імператорської величності правління повітового міста Харківського намісництва", - зазначалося в топографічному описі 1785 року.

На первісному ескізі герба Краснокутська, виготовленому у Герольдії, містилося зображення оточеної лісом галявини. Малюнок супроводжувався таким поясненням: "Початок свій місто веде від затишних, красних із своєї натури полів, що кутами виходили з лісів. Звалося те поселення Красним Кутом".

Як і в інших подібних випадках, герольдмейстер Волков не використав цього проекту під час створення остаточної редакції герба, а зупинився на неодноразово вже розроблюваній ним у геральдиці міст Харківщини темі садівництва. Новим гербом Краснокутська - міста, де "мешканці мають сади великі, плоди з яких продають і до інших міст", стала у 1781 році така емблема: "У верхній частині щита герб Харківський. У нижній - сім черешень на срібному тлі, на знак великого врожаю сього плоду".

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України