Місцезнаходження:   ГоловнаСлобожанщинаЧугуїв

Чугуїв

ЧугуївМісто, побудоване над річкою Сіверський Донець ще у середині XVI століття, тривалий час було центром козацького полку. Зберігся опис чугуївського полкового прапора XVII століття, який мав на зеленому полотнищі зображення золотого лицарського хреста у сонячному сяйві.

У 1752 році на прапорі Чугуївського полку з'явилася інша, багато в чому характерна для української козацької символіки,емблема, поділена на три частини: у верхній частиш малювалися дві шаблі на золотому тлі, у середній - три півмісяці на червоному тлі, у нижній - виноградне гроно з плодами на срібному тлі. Полотнище прапора мало блакитний колір. Крім традиційних козацьких геральдичних символів, до цієї емблеми входила також алегорія поширеного в окрузі міста виноградарства (так, у другій половині XVIII століття у Чугуєві було навіть засновано казенний виноградник).

Після проголошення Чугуєва повітовим містом Харківського намісництва Герольдія створила для нього проект герба з малюнком чути, що висить на пні. Ця "промовиста" символіка трактувалася авторами ескізу так: "Населені сюди з калмицької орди козаки були одягнені в калмицькі чути, через що місто почали називати Чугуїв". Однак під час затвердження чугуївського міського герба у 1781 році було вирішено повернутися до вживання полкової відзнаки середини XVIII століття: "Щит розділений на три частини, у першій з яких дві шаблі, навхрест покладені, на золотому тлі, у другій на червоному тлі три срібні рогаті місяці, а у третій на срібному тлі підвішене на жердині виноградне гроно з листками. Старий герб". У XIX столітті місто Чугуїв було понижено до заштатного статусу, але на символіці його герба це не відбилося ніяк.

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України