Місцезнаходження:   ГоловнаСлобожанщинаБогодухів

Богодухів

БогодухівМісто було засновано над річкою Мерлою у 1666 році як сотенне містечко Охтирського полку. З 1765 року у місті було запроваджено комісарське урядування, а з 1780 року Богодухів став повітовим містом Харківського намісництва.

Для Богодухова після надання йому повітового статусу Герольдія створила "промовистий" проект герба з малюнком срібної хмари, крізь яку дме вітер. Автори проекту так пояснювали його символіку: "Місто походження своє веде від гарного повітря, через що мешканці назвали його Богодуховом".

Даний "промовистий" ескіз також було відхилено. 1781 року узаконення, як це було і у випадку з гербом Білопілля, дістав проект, виконаний герольдмейстером Волковим: "У верхній частині щита герб Харківський. У нижній - тернове дерево з плодами на срібному тлі, на знак великої родючості терносливи".

Тернове (сливове) дерево у богодухівському гербі виступало як символ значного розвитку садівництва у повіті. Ось як про це відзначалося у згадуваному вже описі Харківського намісництва 1785 року: "Про місто Богодухів... Мешканці мають садки добрі, з яких плоди понад свої потреби продають і до інших міст".

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України