Місцезнаходження:   ГоловнаСлобожанщинаБіловодськ

Біловодськ

БіловодськНаприкінці XVIII століття це невелике східнослобожанське місто, засноване 1686 року, було центром одного з повітів Воронезького намісництва. Складений герольдмейстером Волковим проект герба Біловодська мало чим відрізнявся від інших міських відзнак доби "масової герботворчості": "У верхній частині щита герб Воронезький. У нижній - лелека, що ходить, на зеленому тлі, на знак великого числа птахів у околицях цього міста".

Герб дістав офіційне затвердження 21 вересня 1781 року і був типовим зразком тогочасної геральдики міст Вороніжчини, навіяної переважно мотивами місцевого тваринного світу. "Герб Воронезький", вміщений у верхній частині щита біловодської відзнаки, виглядав так: "Щит розділений на дві частини: на золотому тлі - двоголовий орел, а на червоному тлі - перекинута урна, з якої тече ріка Вороніж".

У XIX столітті місто було понижено до заштатного статусу й віднесено до Старобільського повіту Харківської губернії, однак воно й далі продовжувало вживати у своєму діловодстві герб редакції 1781 року. Лише у 1885 році застарілий герб Воронезького намісництва у верхній частині щита геральдичної відзнаки Біловодська було замінено на герб Харківської губернії у вільному куті. До Повного зібрання законів Російської імперії проект 1885 року, щоправда, не увійшов.

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України