Місцезнаходження:   ГоловнаСлобожанщинаБілопілля

Білопілля

БілопілляМісто виникло у 1672 році як сотенне містечко Сумського полку на місці відомого ще з початку XII століття княжого городища Вир. У 1780 році Білопілля стало повітовим містом Харківського намісництва, пізніше занепало й було понижене до статусу заштатного міста Сумського повіту Харківської губернії.

Перший виготовлений у Герольдії проект білопільської відзнаки, який дійшов до нашого часу, мав суто "промовистий" характер і відображав одну з легенд про виникнення міста. На ньому містилося зображення поля зеленої трави з дрібними білими квітами, оскільки місто начебто "назву свою дістало від рясного зростання там білих квітів і прозвалося Біле Поле".

"Промовистий" проект, ніяк не пов'язаний із реальними рисами міста, не було затверджено. 21 вересня 1781 року імператорське схвалення отримала зовсім інша емблема, складена для Білопілля герольдмейстером Волковим: "У верхній частині щита герб Харківський. У нижній - три водяні млини на золотому тлі, яких як у самому місті, так і в околицях його вельми багато".

Млинарство справді було наприкінці XVIII століття головним джерелом господарського добробуту Білопільського повіту. Так, "Топографічний опис Харківського намісництва 1785 року" на запитання про наявність у місті Білопіллі фабрик або заводів відповідав стисло й лаконічно: "Млинів водяних - 26, вітряків - 46, фабрик та заводів немає". Отже, білопільський герб 1781 року слід вважати яскравим і влучним символом тогочасного міського господарства.

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України