Місцезнаходження:   ГоловнаСіверщинаСосниця

Сосниця

СосницяСосниця веде свою історію з княжої доби: у літописі місто вперше згадано у 1235 році. Протягом XIV-XVII століть Сосниця залишалася досить значним містом Сіверського краю, однак відомостей про користування цього міста магдебурзьким правом до нашого часу не збереглося. Щоправда, про те, що деяке самоврядування, зокрема ратушу, Сосниця все ж мала, свідчить відома сучасним дослідникам міська ратушна книга межі XVII-XVIII століть.

Після запровадження полково-сотенного козацького адміністративного устрою Лівобережної України Сосниця стала сотенним містом Чернігівського полку. Зберігся зразок печатки Сосницької сотенної канцелярії 1747 року з досить оригінальним "промовистим" зображенням сосни з підвішеним на ній вуликом із бджолами, на яку дереться ведмідь. Ця печатка є цікавим взірцем самобутньої міської козацької символіки середини XVIII століття, у якому до "промовистої" емблеми додано також більш конкретизовані елементи.

У 1782 році для Сосниці як повітового міста Новгород-Сіверського намісництва було розроблено й затверджено герб, у якому повторювалася "промовиста" символіка сотенних печаток: "На срібному тлі сосна, на якій золотий вулик і довкола золоті бджоли, а на неї, щоб добути мед, лізе чорний ведмідь".

За сюжетом та змістом своєї емблематики сосницький герб XVIII століття є найскладнішим і водночас одним з найцікавіших у ряді міських відзнак Сіверського краю.

Copyright © 2011 Герби міст України