Місцезнаходження:   ГоловнаСіверщинаПутивль

Путивль

ПутивльХоча місто є одним з найдавніших у Сіверській землі (Путивль вперше згадано у їпатському літописі під 1146 роком), герб його виник досить пізно і, на жаль, не має жодного зв'язку з його бурхливою історичною долею.

Протягом ХІІ-ХІІІ століть Путивль був столицею одного з удільних князівств Чернігівської землі. Саме у Путивлі, як відомо, князював племінник великого князя київського Всеволода Ольговича Ігор Святославич, оспіваний у "Слові про Ігорів похід". Після переходу Чернігово-Сіверщини під владу Литви, наприкінці XV століття, місто стало центром одного з повітів Київського воєводства, а на межі XV-XVI століть опинилося у володіннях Московської держави.

З утворенням на початку XVIII століття Російської імперії Путивль увійшов до складу Білгородської провінції. Дещо згодом його було підвищено до статусу полкового міста. Військова колегія на чолі з фельдмаршалом графом Мініхом розробила для прапорів Путивльського полку проект герба, опис та зображення якого збереглися у згадуваному уже гербівнику 1729-1730 років. Цей герб характеризував місто як осередок ткацького та сукновального промислів: "Путивльський. Тло вгорі біле, а внизу жовте, посередині сукно червоне, краї його червоні з чорним; на сукні два човники золоті з цівками червоними".

Наприкінці XVIII століття місто Путивль було зараховано до Курської губернії, однак під час затвердження гербів повітових міст Курщини у 1780 році герба для Путивля узаконено не було. Лише 27 серпня 1854 року місто одержало від уряду відзнаку, у якій повторювалася дещо спрощена полкова емблема 1729-1730 років: "Щит розділений на дві рівні частини: у верхній зображено Курський герб, а в нижній, золотій, - червону позему смугу, на якій дві золоті цівки. Щит увінчано золотою міською короною".

Вміщений у верхній частині щита "промовистий" герб Курської губернії, затверджений ще 1780 року, мав такий вигляд: на срібному тлі синя смуга (перев'язь), на якій - три срібні куріпки, що летять.

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України