Місцезнаходження:   ГоловнаСіверщинаКролевець

Кролевець

КролевецьЦе невелике місто, здавна відоме як визначний осередок ткацького промислу, було засноване 1601 року. Протягом першої третини Кролевець, очевидно, зазнав швидкого розвитку, оскільки вже в універсалі гетьмана Остряниці 1638 року місто згадується як повітове. У 1644 році король Ян-Казимир надав Кролевцю магдебурзьке право, а двома роками пізніше, як відзначають старі описи Новгород-Сіверського намісництва, наказав побудувати у ньому укріплення "для того, щоб купецтво малоросійське з'єднати з Силезією для вигоди торгів". У королівському привілеї 1644 року наводився опис герба міста: Архангел Михаїл, що тримає в руках меча та терези й попирає ногами змія. Подібне зображення св.Михаїла було досить поширеним у міській символіці Речі Посполитої.

За доби Гетьманщини Кролевець увійшов до складу Ніжинського полку як сотенне місто. Тогочасні відзнаки міста нам невідомі, однак найправдоподібнішим є те, що кролевецьке сотенне діловодство вживало тоді згаданий уже герб із постаттю Архангела Михаїла, зображення якого було не менш характерним і для геральдики Гетьманської України. Нарешті, у 1782 році, під час розробки герба для Кролевця як повітового міста Новгород-Сіверського намісництва, Герольдія зупинилася також на емблемі відзнаки 1644 року: "Архангел Михаїл у воїнському вбранні, що стоїть на чорному змієві, зв'язаному у вузол, і тримає в одній руці оголеного меча, а в другій - терези золоті, на блакитному тлі".

У цьому варіанті кролевецький герб залишався незмінним аж до 1917 року. Так, відоме його зображення на датованій 1908 роком корогві Кролевецького повіту, яке в усьому відповідає урядовому описові кінця XVIII століття.

Copyright © 2011 Герби міст України