Місцезнаходження:   ГоловнаСіверщинаКонотоп

Конотоп

КонотопМісто було засноване у 1630-х роках шляхтичем Підковою під назвою Новоселиця. Дещо згодом, у 1640 році, Новоселиця стала власністю князя П'ясочинського, який заснував у місті нову фортецю й перейменував його на Конотоп за назвою сусідньої річки Конотопки. Очевидно, тоді ж, тобто у 40-х роках XVII століття, Конотоп дістав від польського короля магдебурзьке право та герб, досить характерний для міської символіки доби Речі Посполитої: на червоному тлі лицарський хрест, супроводжуваний угорі зіркою, а унизу - оберненим рогами догори срібним півмісяцем.

Судячи з усього, цей герб вживався у діловодстві Конотопа протягом другої половини XVII - XVIII століття постійно, бо під час розгляду питання про герб міста у 1782 році конотопську емблему з зображенням хреста, півмісяця та зірки було названо "старою". 4 червня цього року "старий" герб Конотопа було узаконено імператорським указом. Урядовий опис його виглядав так: "На червоному тлі золотий хрест, під ним срібний рогатий місяць, а вгорі шестикутна зірка".

Міська відзнака Конотопа 1782 року стала остаточною. Відоме її зображення на корогві Конотопського повіту Чернігівської губернії 1908 року. Б.Кене, переглядаючи у 1868 році герби міст Сіверщини, також схвалив "старий" варіант конотопського герба, хоча й дещо однобічно пояснив його символіку суто як "відображення перемоги християн над магометанами".

Copyright © 2011 Герби міст України