Місцезнаходження:   ГоловнаРозточчя і БойківщинаЯричів

Яричів

ЯричівВ історії Львівської землі це невелике містечко, яке нині має назву Новий Яричів, відоме з 1370 року. До середини XVI століття воно було лише незначним селом у верхоріччі Бугу. 1563 року король Сигізмунд-Август підвищив Яричів до статусу містечка й надав йому магдебурзьке право та герб, символіка якого була характерною для міської геральдики України доби польського панування, у якій одним з найпоширеніших мотивів були зображення святих покровителів та охоронців міст: на блакитному тлі - Богородиця з немовлям Ісусом на руках, що сидить на престолі.

На початку XVII століття містечко втратило свою самоврядність і стало власністю магнатів Жолкєвських; пізніше ним володіли Собєські, Радзівілли, Гоздзькі. Однак на гербі Яричева ці всі зміни не відбилися ніяк, і у містечковому діловодстві й надалі вживався герб 1563 року з зображенням Богородиці.

Не зазнала змін ця відзнака й після переходу Галичини до володінь Австрії, уряд якої визначив Яричів як заштатне місто у Львівському повіті. 28 квітня 1798 року цісар Франц II підтвердив давній герб містечка, додавши до нього докладний геральдичний опис: "На блакитному тлі Богородиця, що сидить на срібній хмарі, оточена довкола золотим промінням, з золотистою авреолею навколо голови, у пурпурових шатах, із золотою зубчастою короною на голові. Унизу золотий півмісяць, обернений рогами догори. У правиці Богородиця тримає високе золоте берло, увінчане лілією й виставлене поза авреолю, на лівиці має немовля Ісуса у рожевих шатах, із державою, увінчаною хрестом, у лівиці".

Copyright © 2011 Герби міст України