Місцезнаходження:   ГоловнаРозточчя і БойківщинаВаряж

Варяж

ВаряжНині це відоме ще з 1482 року містечко є селом у Сокальському районі й має назву Новоукраїнка. Варяж тривалий час був шляхетською маєтністю: у 1538 році, коли Сигізмунд І Старий надав йому магдебурзьке право, він належав шляхтичеві Феліксові Ощовському. На жаль, тогочасний герб міста для нас є невідомим.

У XVII столітті містечко перейшло до володінь роду Матчинських. Один із членів цього роду, Марко Матчинський, заснував у містечку костел на честь святого, якого вважав своїм покровителем, - Євангелиста Марка. У 1693 році цей костел було перебудовано. Очевидно, з XVII століття походив і новий герб Варяжа із зображенням патрона містечкової парафії.

Зарахувавши 1783 року Варяж до Сокальської округи, австрійський уряд зберіг за оселею як містечковий статус, так і старий герб, підтвердивши його. Герб мав досить цікаве й складне зображення, його геральдичний опис зберігся у реєстрі Ф.Ковалишина 1897 року: "На золотому тлі Святий Євангелист Марко, що сидить біля відчиненого вікна й тримає на колінах книгу, а біля його ніг лежить золотий лев". Таке зображення св.Марка відповідало іконографічним канонам, прийнятим як у католицькій, так і в православній церкві.

Copyright © 2011 Герби міст України