Місцезнаходження:   ГоловнаРозточчя і БойківщинаСудова Вишня

Судова Вишня

Судова ВишняГородище Вишня над однойменною річкою вперше згадується у Галицько-Волинському літописі в 1230 році у зв'язку з боярськими заколотами: "Безбожний боярин Филип позвав князя Данила в город Вишню, бо вони вчинили... змову з Олександром, братом його, щоб убити його".

Невдовзі після переходу галицьких земель до Королівства Польського, у 1368 році, місто одержало від Казимира Великого магдебурзьке право, підтверджене пізніше у 1448 році Казимиром IV Ягайлончиком. Разом із одним з цих привілеїв, імовірно, Вишня дістала й відомий з пізніших часів "промовистий" герб із малюнком замку з брамою та чотирма вежами, між якими росте вишневе дерево з плодами.

Назву "Судова Вишня" місто отримало 1443 року, за п'ять років до підтвердження для нього магдебурзького права. Це було пов'язано з визначенням Вишні як місця проведення сеймиків та судів для шляхти Львівської, Перемиської та Сяноцької, а пізніше (з 1676 року) - й Жидачівської земель Руського воєводства. Завдяки цьому рішенню місто зазнало протягом XV-XVI століть значного розвитку. У хроніці Алессандро Гваньїні 1578 року Судова Вишня згадується як одне з найбільших міст Руського воєводства.

Наприкінці XVIII століття австрійська влада приписала колишній сеймиковий центр Львівщини до Перемиської округи, а 1867 року - до Мостиського повіту. Опис підтвердженого давнього "промовистого" герба Судової Вишні зберігся у реєстрі Ф.Ковалишина 1897 року: "На срібному тлі червоний міський мур із брамою й чотирма вежами, дві середні з яких вищі, і між ними росте вишневе дерево".

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України