Місцезнаходження:   ГоловнаРозточчя і БойківщинаСтарий Самбір

Старий Самбір

Старий СамбірЦе наддністрянське місто вперше згадується у літописах під 1241 роком як оборонна фортеця у західній частині Галицького князівства. За наказом татарського темника Бурундая воїни князя Данила Галицького зруйнували цю фортецю, внаслідок чого місто цілком занепало. Лише пізніше, за часів польського панування, розвиток міського життя Старого Самбора дещо пожвавився. Місто було занесено до розряду королівських і зараховано до Самбірського староства Перемиської землі Руського воєводства.

1553 року польська королева Бона Сфорца надала старосамбірським міщанам магдебурзьке право. Згодом, у 1569 та 1680 роках, привілей Бони підтверджували королі Сигізмунд І Август та Ян III Собєський. Під час видання одного з цих привілеїв місто одержало герб із символами, типовими для тогочасної міської геральдики Польщі - п'ятикутним хрестом та перекинутим півмісяцем, вміщеними на червоному тлі.

На межі ХVІІІ-ХІХ століть уряд Австрії, який приписав Старий Самбір до Самбірської округи Галицького намісництва, переглянув герб міста, замінивши у ньому червону барву щита на блакитну, що наблизило кольорову гаму герба до національних українських геральдичних традицій. 24 травня 1794 року старосамбірський герб було затверджено у такому вигляді: на блакитному тлі - золотий двораменний хрест без правої частини нижнього рамена, поставлений на золотому півмісяці, оберненому рогами догори.

На повітовій печатці Старого Самбора XIX століття зображення цього герба супроводжувалося також чотирма щитками з гербами "королівств Галіції та Лодомерії й герцогств Освєнцімського та Заторського".

Copyright © 2011 Герби міст України