Місцезнаходження:   ГоловнаРозточчя і БойківщинаСтара Сіль

Стара Сіль

Стара СільДатою заснування цього містечка на Бойківщині вважається 1255 рік. Як і в околицях Дрогобича, недалеко від Старої Солі вже за часів Галицько-Володимирської держави існували великі соляні копальні, які й дали місту назву. Власником цих копалень був місцевий монастир.

Після переходу Галичини до польських володінь старосольські копальні було оголошено коронною власністю. У XV столітті Стара Сіль одержала статус королівського міста, а 1422 року король Володислав Ягайло надав містечку магдебурзьке право. З цих часів, вірогідно, походить і давній герб Старої Солі, на блакитному тлі якого малювалися п'ять грудок (топок) солі. 1614 року, коли місцевий каштелян Миколай Данилович надав місту ще деяких привілеїв і розбудував місцеву парафію, до малюнку грудок солі додався ще родовий герб Даниловичів - "Сас": обернена вістрям догори срібна стріла, супроводжувана унизу золотим півмісяцем, увінчаним на кінцях двома золотими шестикутними зірками.

Наприкінці XVIII століття австрійський уряд приписав Стару Сіль (на той час містечко мало офіційну німецьку назву Зальцборк) до Самбірської округи, а згодом - до Старосамбірського повіту як заштатне місто. 24 травня 1794 року було затверджено новий герб Старої Солі, який відрізнявся від давнішого лише малюнком п'ятьох бочок із сіллю замість соляних топок. До узаконеного малюнку герба було додано опис: "На блакитному тлі п'ять дерев'яних бочок із сіллю, і над ними перекинутий, увінчаний двома зірками півмісяць, який обрамлює стрілу з залізним вістрям та червоним оперенням".

Водночас на волосній печатці міста тоді з'явилося таке зображення: чотиричастиний герб "королівств Галіції та Лодомерії й герцогств Освєнцімського та Заторського", всередині якого було вміщено щиток із гербом самої Старої Солі.

Copyright © 2011 Герби міст України