Місцезнаходження:   ГоловнаРозточчя і БойківщинаЩирець

Щирець

ЩирецьМісто Щирець на львівському Розточчі було засновано над однойменною річкою ще за часів Галицько-Володимирської держави: найдавніша звістка про нього датована 1219 роком. Однак на той час, судячи з усього, Щирець не відігравав визначної ролі у державному житті князівства.

Наприкінці XIV століття, у 1397 році, щирецький війт Мацей розпочав перебудову міста, яке тоді перебувало в занепаді. Дізнавшись про це, польський король Володислав Ягайло надав щирецьким городянам привілей на магдебурзьке право. Пізніше цей привілей підтвердив у 1589 році король Сигізмунд III. Протягом XV-XVI століть Щирець зазнав певного розвитку і навіть був проголошений одним з повітових міст Львівської землі Руського воєводства.

Під час одного з підтверджень магдебурзького права місто отримало від короля герб. У його символіці поєднувалися традиційні для міської геральдики України доби Речі Посполитої елементи: символ міста-фортеці (замок із трьома вежами й брамою) та сигль (перша літера назви міста).

Після 1772 року австрійський уряд приписав Щирець як заштатне місто до Львівської округи, а згодом - до Львівського повіту. Десь між 1788-1790 роками цісар Йосиф II підтвердив давній герб Щирця, який дістав такий геральдичний опис: "На блакитному тлі брама з трьома гостроверхими вежами, що має розчинені зелені двері та чорні грати вгорі. У брамі на блакитному тлі срібна літера "S".

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України