Місцезнаходження:   ГоловнаРозточчя і БойківщинаРава-Руська

Рава-Руська

Рава-РуськаМісто було засновано у 1455 році мазовецьким князем Володиславом. Назву "Рава-Руська" князь, очевидно, надав місту на честь своєї батьківщини - польського міста Рава-Мазовецька. Протягом XV-XVIII століть Рава-Руська належала до Белзького воєводства.

У 1554, 1555 та 1576 роках равські міщани одержали від королів Сигізмунда-Августа й Стефана Баторія привілеї на право самостійної торгівлі, а 1622 року Сигізмунд III надав Раві-Руській магдебурзьке право. Відтоді у діловодстві міста почав вживатися герб із характерним українським символом фортеці - малюнком замку з трьома вежами та відчиненою брамою.

З XVIII століття Рава-Руська перетворилася на власницьке місто: протягом кількох десятиліть нею володіли шляхтичі Глоговські, Суходольські, Богуші. Після приєднання Галичини до Австрії місто опинилося у складі Жовківської округи з повітовим статусом. Від цісарського уряду Рава-Руська одержала грамоту про підтвердження її старовинного герба: на блакитному тлі - срібний замок із трьома вежами та відчиненою брамою, над якою золоті грати. На волосній печатці міста зображення цього герба супроводжував польський напис: "Zwierchnosc gminna w Rawie Ruskiej".

Символіка герба Рави-Руської була типовою для міського гербівництва Галичини й України в цілому ранньогеральдичного періоду. Недарма Г.Г.Штрель відзначав подібність цього герба до відзнак інших міст Західної України, зокрема Городка: "Рава-Руська вживає герб, фігура якого є однаковою з гербом Городка".

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України