Місцезнаходження:   ГоловнаРозточчя і БойківщинаЛяшки-Муровані

Ляшки-Муровані

Ляшки-МурованіЗвістки про це містечко в Перемиській землі, яке нині є селом у Старосамбірському районі й має назву Муроване, дійшли до нас із XIV століття. Однак справжній розквіт оселі розпочався лише з 1556 року, коли власник Ляшків-Мурованих сандомирський хорунжий Андрій Тарло побудував у ньому замок. Пізніше, у XVII столітті, цей замок дещо розбудував ще один власник містечка - Францішек Бернард Мнішек. Після переходу Галичини до австрійських володінь Ляшки-Муровані занепали, деякий час навіть вважалися селом, але у другій половині XIX століття вже знову виступали як містечко Старосамбірського повіту.

Герб Ляшків-Мурованих доби польського панування нині невідомий. Польська дослідниця З.Стржетельська-Гринбергова припускала, що цей герб міг поєднувати в собі родові знаки Тарлів - "Топор" (на червоному тлі срібна бойова сокира) та Мнішеків - "Кончиць" (на срібному тлі сім чорних страусових пер).

У XIX столітті гербом містечка стало зображення золотих навхрест покладених граблів та коси й золотого хлібного снопа під ними на блакитному тлі. Цей "новомодний", за словами З.Стжетельської-Гринбергової, герб з'явився на печатці Ляшків-Мурованих ще тоді, коли вони вважалися селом, про що свідчить і напис на печатці: "Wies Laszki-Murowane".

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України