Місцезнаходження:   ГоловнаРозточчя і БойківщинаГородок

Городок

ГородокУперше це місто згадується у Галицько-Волинському літописі під 1213 роком. На той час воно було значним укріпленим городищем над річкою Верещицею. Після переходу Галичини до володінь Королівства Польського Городок став центром окремого староства у Львівській землі, а 1389 року дістав від Володислава Ягайла магдебурзьке право та герб, на блакитному тлі якого малювався характерний для української геральдики символ міста-фортеці - замок із трьома вежами, середня з яких є вищою за інші, та відчиненою брамою. Таке саме зображення з'явилося тоді й на міській магістратській печатці. Городоцький герб залишався незмінним і пізніше; лише у XVIII столітті до нього було додано малюнок золотої корони на знак "королівського" статусу Городка.

Наприкінці XVIII століття австрійський уряд зарахував Городок як повітове місто до Львівської округи. Тоді ж для міста було затверджено герб, який повністю повторював давнішу городоцьку відзнаку: "На блакитному тлі замок із трьома вежами та відчиненою брамою, над яким корона. Щит увінчано королівською короною".

Старовинний герб Городка є доказом давньої традиційності вживання у гербах українських міст зображення замку з трьома вежами як алегорії міста-фортеці. Так само знаменною рисою є й кольорове оформлення цього герба, у якому виразно переважають українські геральдичні барви - золото й блакить.

Copyright © 2011 Герби міст України