Місцезнаходження:   ГоловнаРозточчя і БойківщинаДрогобич

Дрогобич

ДрогобичДослідники вважають, що це місто виникло на початку XIV століття. За народним переказом, його було засновано на місці давнього галицького городища Бича, згодом зруйнованого татарами. Відомо, що уже у XIII столітті на місці сучасного Дрогобича існували численні соляні копальні.

У другій половині XIV століття польський король Володислав Ягайло надав Дрогобичу магдебурзьке право й проголосив його центром староства. На гербі, яке тоді одержало місто, малювалося дев'ять грудок (топок) солі на блакитному тлі. Цей герб, який натякав на значний розвиток солевидобування та солеваріння у Дрогобицькому старостві, не був одиничним явищем у міській геральдиці Галичини доби польського панування: подібна "соляна" символіка була досить поширеною у відзнаках міст Бойківщини та Прикарпаття - регіонів, донині відомих соляними промислами. Герб із зображенням дев'ятьох топок солі зберігався у діловодстві Дрогобича, який з XV століття належав до Перемиської землі Руського воєводства, без змін аж до першого поділу Речі Посполитої у 1772 році.

Згодом австрійський уряд приписав Дрогобич до Самбірської округи як повітове місто. 26 червня 1788 року цісар Йосиф II узаконив для нього герб, композиція якого багато в чому нагадувала давнішу міську відзнаку, але зображення соляних топок у новому гербі було замінено дев'ятьма дерев'яними соляними діжками. Про це, зокрема, йшлося в тогочасному урядовому описі дрогобицького герба: "На блакитному тлі дев'ять порожніх соляних діжок: угорі чотири, нижче три, унизу дві. Щит обрамлено золотим картушем і увінчано п'ятилистковою короною".

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України