Місцезнаходження:   ГоловнаРозточчя і БойківщинаДобромиль

Добромиль

ДобромильНайдавніша звістка про Добромиль належить до 1374 року. У цьому році польський король Людвік Угорський надав шляхтичам Гербуртам, нащадкам давнього саксонського княжого роду, маєтності в Галичині. Однією з цих маєтностей Добромиль, який, за місцевими переказами, отримав свою назву через те, що стояв "за добру милю" від Фельштина (сучасної Скелівки Старосамбірського району) - головного родового володіння Гербуртів.

1497 року на прохання Гербуртів король Ян Ольбрахт підвищив Добромиль до статусу містечка, а 1566 року Сигізмунд-Август надав цьому містечку магдебурзьке право. Очевидно, тоді ж Добромиль дістав і герб, що являв собою родову шляхетську відзнаку власників міста: "На червоному тлі зелене яблуко, пробите трьома мечами, покладеними зіркою". Відоме зображення цього герба, супроводжуване написом "Sigillum consulum opidi Dobromil", на печатці XVII століття.

Після вигасання роду Гербуртів місто зазнало занепаду. Навіть у складі Австрії воно тривалий час залишалося незначним містечком у Сяноцькій окрузі. Лише у 1876 році Добромиль було підвищено до повітового статусу. Тоді ж, судячи з усього, австрійський уряд підтвердив давній добромильський герб із зображенням зеленого яблука, пробитого трьома срібними мечами, на червоному тлі. Цей герб, зокрема, було вміщено на тогочасних волосних печатках Добромиля, а також у реєстрі Ф.Ковалишина.

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України