Місцезнаходження:   ГоловнаПрикарпаттяЖуравне

Журавне

ЖуравнеПерші згадки про це містечко біля місця злиття річки Свічі з Дністром відомі з кінця XV століття. З цього часу й пізніше містечко незмінно належало шляхетському родові Журавинських.

1563 року на прохання власників Журавного король Сигізмунд Август надав містечку магдебурзьке право та право на проведення ярмарків, ймовірно, що тоді ж Журавне дістало й герб, однак ніяких відомостей про тогочасну геральдику містечка до нашого часу не збереглося.

Власністю Журавинських містечко залишалося й протягом XVII-XVIII століть. Особливо яскравою сторінкою його тогочасної історії є битва 1676 року, яка відбувалася між польським (на чолі з королем Яком Собєським) та турецьким військами, а також мир, підписаний між Польщею й Туреччиною 17 жовтня цього ж року.

За доби австрійського панування Журавне зберегло свій містечковий статус, а також дістало герб. Його опис у реєстрі Ф.Ковалишина виглядає так: на блакитному тлі - покладений стовпом золотий ключ, обернений борідкою праворуч. Ф.Ковалишин вважав це зображення шляхетським гербом "Ясеньчик". Це, очевидно, було пов'язано з переходом Журавного у другій половині XVIII століття до власності носіїв цього герба шляхтичів Жебровських.

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України