Місцезнаходження:   ГоловнаПрикарпаттяЖидачів

Жидачів

ЖидачівПерша згадка про Жидачів міститься у Галицьке-Волинському літописі й датується 1164 роком. На той час місто мало назву Удеч або Удечів і було, як і Долина, визначним осередком соляного промислу на Прикарпатті.

У XIV столітті, після переходу до польських королівських володінь, Жидачів отримав від короля Володислава Ягайла привілей на магдебурзьке право, а також, очевидно, герб, символіка якого нині є невідомою. Пізніше, у XV столітті, місто було проголошено центром староства.

1676 року на сеймі коронації короля Яна Собєського Жидачівське староство (разом із сусіднім Долинським) було виокремлено зі складу Львівської землі як самостійну Жидачівську землю, підлеглу Руському воєводству. За рішенням цього сейму Жидачів та Жидачівська земля отримували герб із такою символікою: "На блакитному тлі три золоті леви". Символіка герба Жидачівської землі, судячи з усього, була навіяна мотивами давнього княжого знаку Галичини з зображенням золотого лева на блакитному тлі, пізніше оформленого як герб Львівської землі та Руського воєводства і вжитого у композиції міського герба Львова. Вірогідно, що вона підкреслювала довголітню приналежність краю до Львівської землі.

За доби австрійського панування у Галичині місто, зараховане як повітовий центр до Стрийської округи, вживало герб із цілком іншою символікою, опис якого зберігся в реєстрі Ф.Ковалишина 1897 року: "На червоному тлі вгорі ліворуч золоте серце, праворуч - срібне гарматне ядро, а внизу поземо лежить коса". Очевидно, в гербі повторювався малюнок давнішої волосної печатки Жидачева, серце та ядро в емблемі якої символізували минуле міста як фортеці, а коса - поширення в околицях його рільництва.

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України