Місцезнаходження:   ГоловнаПрикарпаттяЗаболотів

Заболотів

ЗаболотівМістечко вперше згадується у 1579 році як маєтність шляхтичів Зборовецьких. На початку XVII століття воно змінило власників: новими господарями Заболотова стали графи Потоцькі. Очевидно, тоді ж містечко одержало від своїх власників герб, символіка якого значною мірою нагадує герб Печеніжина, що також перебував у володінні Потоцьких; на блакитному тлі - золотий лев, що спирається передніми лапами на срібний трираменний хрест без праної частини нижнього рамена. Як і печеніжинська відзнака, герб Заболотова поєднував елементи герба Руського воєводства та родового клейноду Потоцьких "Пилява".

1630 року Заболотів від Потоцьких перейшов до володінь шляхетського роду Казановських, пізніше став маєтністю Бакутських. На жаль, невідомо, чи спричинилися ці обставини до зміни сюжету у малюнку герба Заболотова.

За доби австрійського панування містечко стало центром повіту Коломийської округи, а у другій половині XIX століття - центром волості Снятинського повіту. Тоді ж було відроджено й заболотівський герб початку XVII століття.

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України