Місцезнаходження:   ГоловнаПрикарпаттяВойнилів

Войнилів

ВойнилівПерша документальна згадка про це містечко датується 1443 роком. На той час Войнилів був маєтністю магнатського роду Сєнявських. 1523 року він перейшов до володінь графів Дзєдушицьких, а 1532 року дістав магдебурзьке право. На жаль, нині невідомо, який герб містечко тоді одержало, але вірогідним є те, що це був родовий герб Дзєдушицьких "Сас" із зображенням півмісяця, стріли та двох зірок на блакитному тлі.

Змінювало містечко власників і протягом XVII століття. Так, після Дзєдушицьких ним заволодів рід Понятовських, пізніше - Гедзінських. Саме до періоду, коли Войнилів перебував у володінні Гедзінських, належать найдавніші відомі нині згадки про його герб. Так, на печатці містечка 1689 року збереглося зображення родової відзнаки Гедзінських "Правдзіц": фортечний мур, за яким стоїть лев, що тримає в лапах кільце. Як уже зазначалося, ця відміна герба мала ще назву "Пельгржим". Однак у XVIII столітті, коли містечко перейшло до своїх первісних власників Сєнявських, "Правдзіц" на печатці поступився місцем їхньому родовому гербові "Леліва" з малюнком півмісяця та зірки, а згодом - ще оригінальнішій видозміні цієї емблеми: на геральдичному щитку - троянда, увінчана короною й супроводжувана внизу півмісяцем.

1782 року австрійський уряд визначив Войнилів як містечко Стрийської округи. Хоча його власниками тоді були вже шляхтичі Тодоські, уряд повернув містечку його давнішу відзнаку - герб Гедзінських "Правдзіц". У рукописі Ф.Ковалишина войнилівську емблему описано так: на блакитному тлі червоний фортечний мур, за яким золотий лев, що тримає в передніх лапах золоте кільце.

Copyright © 2011 Герби міст України