Місцезнаходження:   ГоловнаПрикарпаттяТлумач

Тлумач

ТлумачТлумач було засновано ще за часів Галицько-Волинського князівства: перша згадка про це місто в їпатському літописі датована 1219 роком. У той час околиці Тлумача були місцем запеклих боїв молодого князя Данила Романовича та його прибічників із військами угорського королевича Коломана за галицький княжий стіл.

За доби польського панування Тлумач належав до Галицького повіту однойменної землі Руського воєводства. 1448 року король Казимир Ягайлончик обдарував місто привілеєм на магдебурзьке право, згідно з яким тлумацьким міщанам дозволялося мати магістрат і влаштовувати щорічні ярмарки. Тоді, очевидно, Тлумач дістав і герб, однак його символіка нині є невідомою.

У XVIII столітті місто стало власністю графів Потоцьких, а пізніше, з 1810 року, уже за часів австрійського панування, - графів Дзєдушицьких, у володінні яких залишалося до середини XIX століття.

Невдовзі цісарський уряд затвердив для Тлумача як повітового міста Станіславської округи герб, успадкований, імовірно, з часів королівської Польщі. На його блакитному тлі містилася золота семипроменева зірка, а щит вінчала королівська корона. Подібний малюнок зірки був у минулому атрибутом шляхетського герба "Гульденштерн", який надавався переважно шведським вихідцям, однак причину появи цього символу на тлумацькому міському гербі поки що не з'ясовано.

Copyright © 2011 Герби міст України