Місцезнаходження:   ГоловнаПрикарпаттяСоколів

Соколів

СоколівМістечко Соколів нині є лише невеликим селом у Стрийському районі. Історія його виникнення веде свій початок із XVI століття. 15 квітня 1511 року магнат Ян Дзєдушицький одержав від короля Сигізмунда І Старого привілей на право заснування в Перемиській землі містечка на магдебурзькому праві. Новозаснованому містечку власник надав подвійну назву: "Соколів, або Дідушичі", а також, імовірно, й "промовистий" герб із зображенням сокола, що сидить на скелі, відомий з пізніших часів.

Після надання містечку магдебурзького права, у 1520 році, у ньому було закладено церкву та засновано парафію, а ще пізніше, 1550 року, Соколів одержав право на проведення торгів. Усі ці привілеї підтверджувалися польськими королями й надалі, в 1580 та 1704 роках.

Наприкінці XVIII століття австрійський уряд приписав Соколів (відомий також як Соколів-над-Стриєм) до Стрийської округи, а в XIX столітті - до Стрийського повіту як містечко. Як і в більшості інших випадків, адміністративні зміни ніяк не вплинули на вживання містечком свого давнього "промовистого" герба, описаного Ф.Ковалишиним у його реєстрі таким чином: на блакитному тлі - золотий сокіл, що сидить із розпростертими крилами на срібній скелі. В емблемі Соколова виразно домінують характерні для України геральдичні барви.

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України