Місцезнаходження:   ГоловнаПрикарпаттяСнятин

Снятин

СнятинВважається, що місто Снятин над рікою Прутом було засновано у XII столітті. Його назва, судячи з усього, походить від особистого імені Коснятин (Костянтин).

Після приєднання прикарпатських земель до володінь Королівства Польського Снятин відійшов до складу Коломийського повіту Галицької землі. У XV столітті його власниками стали магнати Потоцькі, а 1448 року місто одержало від короля Казимира IV Ягайлончика магдебурзьке право. Ймовірно, тоді ж Снятину було надано герб із малюнком орла з розпростертими крилами та оберненою ліворуч головою. Найдавніше відоме нині зображення цього герба збереглося на міській печатці Снятина 1566 року.

Протягом наступних століть символіка міста зазнала змін. Досить абстрактний, пов'язаний, очевидно, з королівською атрибутикою Польщі малюнок орла поступився місцем більш конкретній "промовистій" емблемі, поєднаній із традиційною для тогочасної української геральдики алегорією міста-фортеці: нова відзнака мала вигляд замку з трьома вежами та літерою "S" на мурі.

5 листопада 1790 року австрійський цісар Леопольд її узаконив для Снятина, тоді вже зарахованого до Коломийської округи як повітове місто, його попередній "промовистий" герб: "На блакитному тлі замкнена фортеця з трьома вежами, на мурі якої літера "S". Щит обрамлено золотим картушем та увінчано золотою п'ятилистковою короною".

Copyright © 2011 Герби міст України