Місцезнаходження:   ГоловнаПрикарпаттяСможе

Сможе

СможеМістечко Сможе або Сможе Нижнє, яке сьогодні є лише селом, відоме з 1553 року. Вже з цього часу воно незмінне виступало як "королівщина", тобто коронна маєтність, у південно-східній частині Перемиської землі.

Протягом XVII-XVIII століть село зазнало певного розвитку, і 24 жовтня 1760 року король Август III видав привілей, за яким Сможе Нижнє набувало статусу королівського містечка й переводилося на магдебурзьке право. Містив цей привілей і опис нового герба Сможа, який мав "промовистий" зміст, виражений вживанням сиглів: "Гербом або печаткою для затвердження актів, листів та справ міських є хрест кавалерський золотий із зіркою над ним, яка ясніє між початковими літерами назви того міста, на блакитному тлі".

За доби австрійського панування герб Сможа змін не зазнав. Про це свідчить реєстр Ф.Ковалишина, згідно з яким тогочасний герб містечка мав зображення золотого хреста й шестикутної зірки між літерами "S.N." на блакитному тлі. Як і в численних інших міських гербах Прикарпаття, в емблемі Сможа виразно домінували традиційні геральдичні барви України - блакитна та золота.

Copyright © 2011 Герби міст України