Місцезнаходження:   ГоловнаПрикарпаттяСколе

Сколе

СколеМісто було засновано 1660 року князем Олександром Заславським у місцевості, назва якої, за легендою, нагадувала про давні битви, де княжі дружини "сколювалися" в усобицях. Новозасноване місто одержало назву, пов'язану з ім'ям свого власника - Олександрія, однак через деякий час її було замінено на традиційну.

Перебуваючи у XVII-XVIII столітті у приватному володінні, Сколе, на відміну від багатьох інших прикарпатських міст, не мало магдебурзького права, а отже, очевидно, й гербової відзнаки. Можна, щоправда, припустити, що містечко вживало тоді шляхетський герб своїх власників, однак документального підтвердження такої гіпотези поки що не віднайдено.

Після першого поділу Речі Посполитої містечко опинилося у складі Стрийської округи, а пізніше - Стрийського повіту. Нарешті, 1912 року йому було надано повітового статусу. У середині XIX століття для Сколого цісарська влада затвердила герб, який за своєю символікою належав до групи гербів із зображеннями святих покровителів міст: на блакитному тлі св.Архангел Михаїл, що стоїть на срібній хмарі й тримає у правиці піднесеного меча, а в лівиці - червоний круглий щит із золотим хрестом. Польський дослідник Ф.Папе так описував цю емблему: "Герб містечка Сколого на міській печатці середини XIX століття - улюблений на Тухольщині патрон св.Михаїл".

Старий герб Сколого є свідченням того, що один з найпоширеніших сюжетів міської геральдики України - зображення святого Архистратига Михаїла - не був чужим і прикарпатським землям.

Copyright © 2011 Герби міст України