Місцезнаходження:   ГоловнаПрикарпаттяРогатин

Рогатин

РогатинМісто вперше згадується в історичних джерелах під 1390 роком, однак, вірогідно, виникло значно раніше. Існує народний переказ про те, що Рогатин було засновано на місці лісу, де галицькі князі полювали на оленів (звідси, за цим переказом, походить і назва міста).

1415 року польський король Володислав Ягайло надав місту привілей на користування магдебурзьким правом. Століттям пізніше, у 1535 році, це право було підтверджено Сигізмундом Старим. У привілеї Сигізмунда наводився також опис міського герба, затвердженого королем для Рогатина. Символіка цього герба мала "промовистий" характер, а також, імовірно, перегукувалася з легендами про заснування міста: на блакитному тлі - оленячий ріг та латинська літера "R".

Протягом XVI-XVIII століть зображення герба 1535 року незмінне виступало на міських рогатинських печатках.

Внаслідок першого поділу Речі Посполитої Рогатин опинився у межах австрійських володінь. Цісарський уряд надав йому повітовий статус і 5 серпня 1796 року підтвердив його давній герб: "На блакитному тлі оленячий ріг із сімома галузками й золота літера "R". На тогочасній міський печатці Рогатина цей герб супроводжував латинський напис: "Sigillum municipii Rohatyn".

Цікавою рисою старовинного рогатинського герба, крім "промовистого" змісту його символіки та її перегуку з народними повір'ями, є його блакитно-золоті, тобто традиційні українські, геральдичні барви, значно поширені у міському гербівництві краю.

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України