Місцезнаходження:   ГоловнаПрикарпаттяПеченіжин

Печеніжин

ПеченіжинЯк помітно вже з назви цього містечка, його історія сягає своїми коренями княжої доби. Вважається, що його було засновано за часів Галицько-Володимирської держави. За деякими згадками, уже в XIV столітті Печеніжин користувався магдебурзьким правом, однак документів тієї доби, які б підтверджували тогочасну самоврядність міста, досі не знайдено.

1443 року містечко стало маєтністю львівського каштеляна Яна Колі, пізніше, як і інші прикарпатські оселі, змінювало власників. Так, зокрема, у XVII столітті ним заволоділа графська родина Потоцьких. Ще пізніше, 1766 року, граф Теодор Потоцький звернувся до короля з проханням надати Печеніжину магдебурзьке право, оскільки протягом XVIII століття містечко значно розрослося завдяки торгівлі сіллю. Король видав відповідний привілей, у якому наводився опис містечкового герба: "Стоячий лев на блакитному тлі тримає в двох передніх лапах півтретього хреста". Словами "півтретього хреста" у привілеї було позначено родовий герб Потоцьких "Пилява" - малюнок семикутного срібного хреста. Герб Печеніжина поєднував у собі родову емблему власника міста з головною фігурою герба Руського воєводства.

За доби австрійського панування Печеніжин зазнав подальшого розвитку, а 1895 року навіть став повітовим містом. Цісарська влада, судячи з усього, підтвердила для міста герб 1766 року. Його опис зберігся в реєстрі Ф.Ковалишина: на блакитному тлі - золотий лев, що тримає в передніх лапах срібний семикутний хрест.

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України