Місцезнаходження:   ГоловнаПрикарпаттяОтинія

Отинія

ОтиніяВідомий львівський історик, вірменин Садок Баронч, вважав, що містечко Отинія над річкою Вороною було засновано у XIII столітті. Назву цієї оселі він виводив від слова "тин", тобто "місто, оточене тинами (укріпленнями)". У Галицько-Волинському літописі фігурує також назва "Вотнин".

За доби польського панування Отинія входила до Галицького повіту Руського воєводства. З 1610 року містечком заволодів рід Балабанів, перейменувавши його на "Корчаків" за назвою свого родового герба з зображенням трьох срібних брусків на червоному тлі (доцільно припустити, що тоді ця відзнака стала й містечковим гербом Отинії). Однак уже у 1618 році власниками Отинії стали Понятовські, а ще пізніше, 1648 року, - графи Потоцькі.

1753 року польський король надав Отинії привілей на магдебурзьке право. Очевидно, тоді ж містечко одержало й герб, на якому містилися емблеми Руського воєводства (увінчаний короною лев, що спинається на скелю) та Королівства Польського (срібний коронований орел).

Після переходу містечка до австрійських володінь його герб, незважаючи на те, що обидві емблеми, які входили до нього, припинили своє юридичне існування, залишився незмінним. Ф.Ковалишин у 1897 році подавав, зокрема, такий його опис: щит розколений, у першій його частині золотий коронований лев, що спинається передніми лапами на скелю; у другій - на червоному тлі срібний одноголовий орел, увінчаний золотою короною.

Copyright © 2011 Герби міст України