Місцезнаходження:   ГоловнаПрикарпаттяНадвірна

Надвірна

НадвірнаВважається,що це прикарпатське місто над річкою Бистрицею виникло у 1596 році. Першими власниками Надвірної були шляхтичі Куропатви, до маєтностей яких місто належало протягом XVII століття. До нашого часу збереглися міські печатки Надвірної, датовані цим століттям, із зображенням родового шляхетського герба Куропатвів "Ястжембець": "На блакитному тлі золота підкова, супроводжувана всередині золотим лицарським хрестом".

У XVIII столітті, коли містом володіла вже інша шляхетська родина - графи Цетнери, зазнала змін і надвірнянська відзнака. Герб "Ястжембець" на міській печатці поступився місцем родовому символові нових власників Надвірної - гербові під назвою "Пржерова": "На червоному тлі золотий прапор на переламаному древку".

За легендою, герб "Пржерова" виник у XII столітті і вперше був наданий королем Болеславом Кривоустим воїнові Мирославу, який відзначився у війні Польщі з німецьким цісарем у 1109 році (зображення переламаного бойового прапора, очевидно, було символом переможеного ворожого війська).

Згодом уряд цісарської Австрії підтвердив герб Цетнерів "Пржерова" (щоправда, у змінених барвах) як остаточний варіант міського герба Надвірної. У документах до відзнаки було додано такий її опис: "На срібному тлі переламана червона корогва".

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України