Місцезнаходження:   ГоловнаПрикарпаттяМиколаїв

Миколаїв

Миколаїв1570 року польський король Сигізмунд II дозволив сандомирському хорунжому Миколаєві Тарлу заснувати у його володіннях над рікою Дністер нове місто, яке мало називатися на честь свого власника Миколаєвом. Майже одразу після свого виникнення Миколаїв одержав королівський привілей на користування магдебурзьким правом та герб "Леліва" (зірка та півмісяць на блакитному тлі), власниками якого були предки Миколая Тарла по лінії матері - магнати Тарновські. Цей герб вживався у діловодстві міста й надалі, незважаючи на те, що протягом XVII-XVIII століть Миколаїв переходив до інших власників.

Після 1772 року австрійський уряд зарахував місто до меж Стрийської округи, а у XIX столітті надав йому статус заштатного міста Жидачівського повіту.

14 грудня 1794 року цісар Франц II затвердив для Миколаєва новий герб, який за своєю символікою цілком відрізнявся від попереднього, наданого у XVI столітті. Хоча у ньому також можна було побачити елемент шляхетської геральдики (зображення сокири у ньому було запозичено з родового герба Миколая Тарла "Топор"), домінуючою темою цієї відзнаки стала тема місцевої природи, мало властива українському гербівництву доби Речі Посполитої: "На блакитному тлі викорчуваний дуб, на якому сидить голуб із червоним дзьобом, а поруч сокира з дерев'яним топорищем натуральної барви".

На миколаївських волосних печатках першої половини XIX століття містилося складніше зображення - мурована брама, під склепінням якої - герб міста 1794 року.

Copyright © 2011 Герби міст України