Місцезнаходження:   ГоловнаПрикарпаттяКути

Кути

КутиДатою першої згадки про це містечко над Черемошем є 1448 рік. З 1565 року воно стало королівською маєтністю, у XVIII столітті опинилося у володінні графів Потоцьких. Тоді ж у Кутах оселилося велике число вірменських переселенців з Молдавського князівства, яке було на той час васалом султанської Туреччини.

Тривалий час Кути були незначним містечком, яке за своїми розмірами та побутом багато в чому нагадувало звичайне село. Лише у 1715 році польський король надав Кутам привілей на магдебурзьке право, за яким місто отримувало також герб із зображенням замку з відчиненою брамою та двома вежами, одну з яких зруйновано.

Після переходу Прикарпаття до австрійських володінь Кути увійшли до складу Коломийської округи, а у другій половині XIX століття - до Косівського повіту як заштатне місто. Підтверджений цісарським урядом старий герб містечка було тоді описано таким чином: "На блакитному тлі - замок із двома вежами, одна з яких є зруйнованою. Щит увінчано королівською короною". На тогочасній волосній печатці містечка зображення герба супроводжував напис польською мовою: "Zwierchnosc gminy kr. miasta Kuty".

Малюнок замку з напівзруйнованою вежею, очевидно, нагадував про відомі воєнні події межі XV-XVI століть, пов'язані з походами молдавських військ на чолі з воєводою Стефаном на Покуття. Літописець XVII століття Феодосій Софонович так описував ці події: "Року 1503 Стефан, волоський воєвода, набігши на Покуття, дуже попустошив його й під свою узяв владу. Король Олександр, зібравши військо, волохів усе ж вигнав з Покуття, бо Стефан тоді хворий був".

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України