Місцезнаходження:   ГоловнаПрикарпаттяКоломия

Коломия

КоломияПерша літописна згадка про Коломию належить до 1241 року, однак, судячи з усього, місто виникло кількома десятиліттями раніше. Свого часу у народі побутував переказ про те, що засновником Коломиї був угорський королевич Коломан, який посідав галицький княжий стіл протягом 1214-1221 років. За доби князювання Данила Галицького Коломия була визначним осередком солевидобування та солеваріння. Галицько-Волинський літопис так характеризував це місто: "Великі князі держать сю Коломию, щоб роздавати сіль оружникам".

Пізніше, 1395 року, Коломия одержала від польського короля Володислава Ягайла гербовий привілей, у якому наводився опис відзнаки міста: на червоному тлі увінчана короною орлина голова. Очевидно, цей герб виступав як частина державного знаку Королівства Польського (срібного орла на червоному щиті) і повинен був підкреслювати приналежність міста до польських володінь.

1405 року Коломия дістала магдебурзьке право, і герб міста почав з'являтися на його магістратських печатках. Найдавніша печатка подібного зразка, яка збереглася до наших днів, датована 1554 роком. Зображення орлиної голови з короною виступало незмінним атрибутом коломийських адміністративних відзнак протягом XVI-XVIII і навіть у першій половині XIX століття.

Згодом австрійська влада надала Коломиї статус округового міста, а 1849 року затвердила для неї новий герб, також навіяний мотивами королівської символіки Польщі: "У першій частині розколеного червоного щита - половина срібного двоголового орла, над якою, на лінії розколу, - золота корона".

На печатці міста, яка вживалася протягом другої половини XIX століття, зазначений герб супроводжував напис "Magistrat in Kolomea".

Copyright © 2011 Герби міст України