Місцезнаходження:   ГоловнаПрикарпаттяКалуш

Калуш

КалушКалуш виник за часів Галицько-Волинської держави (перша згадка про місто належить до 1241 року) і був відомий як давній осередок солеваріння.

Після загарбання Галичини Королівством Польським Калуш відійшов до Галицької землі Руського воєводства. У 1533 році він став центром староства, а 1549 року одержав магдебурзьке право та герб із малюнком трьох грудок солі й оберненого рогами догори півмісяця (найдавніше відоме нині його зображення збереглося на міській печатці Калуша 1583 року). Згодом до герба додався також "промовистий" елемент - літера "К".

За твердженням Г.Г.Штреля, малюнок півмісяця у гербі Калуша виступав як символ перемоги військ короля Яна Собеського над турками у другій половині XVII століття. Однак ця думка відомого австрійського геральдиста є хибною, оскільки півмісяць у калуській емблемі з'явився у середині XVI століття як традиційний елемент українських міських гербів доби польського панування.

Остаточний варіант герба Калуша, затверджений австрійським урядом після 1772 року, виглядав так: на блакитному тлі золота літера "К", супроводжувана вгорі трьома грудками солі, а унизу - золотим півмісяцем, оберненим рогами догори. Щит вінчала золота п'ятилисткова корона. На тогочасній міській печатці до герба було додано польський напис: "Magistrat krol. wol. miasta Kalusza".

Фігури в гербі:
Copyright © 2011 Герби міст України